23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL`ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
 

Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. yılına, büyük bir coşku ve gururla eriştik.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının yaşandığı bu zor günler, 23 Nisan’ın sevincini ve heyecanını azaltamaz.  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı, tarih boyunca tüm zorlukların üstesinden elbirliğiyle gelmiş bir millet olarak yine aynı coşkuyla kutluyoruz.

TBMM, İstiklal Harbi’ni kazanan Gazi Meclis’tir.

Bu meclis, millet iradesine kast eden hain darbe girişimlerine kahramanca göğüs geren bir meclistir.

Bu meclis, İstiklal Marşı’mızın sahibi ve sonsuza kadar bekçisi bir meclistir.

Milli iradenin tecelligahı olan Yüce Meclis’in bu tarihi rolünün ve derin şahsiyetinin çocuklarımızın berrak zihinlerinde yer etmesi başlıca hedeflerimizden biridir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayramın ruhu, bir asırdır şanla, şerefle ve azimle korunmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir an olsun ye’se kapılmadan aynı kararlılıkla bu ruhu korumaya devam edeceğiz. 

Aziz milletimiz, sadece kendi evlatlarının geleceği için değil, dünyanın tüm çocukları için daha adil, daha insani ve daha merhametli bir dünyaya dair bir asır önce olduğu gibi bugün de umuttur.

Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 100. yılını tebrik ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulasal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.